Zielone zasady ZEW

Zielone zasady ZEWProste, naturalne i bezpieczne składy

Czerpiemy z natury to co najlepsze, wykorzystując składniki aktywne takie jak czarna huba czy węgiel drzewny pochodzący z dzikich Bieszczad. To coś, co wyróżnia nas na rynku zarówno w kraju, jak i za granicą. Do produkcji kosmetyków wykorzystujemy również naturalne oleje (z pestek winogron, słonecznikowy, kokosowy i inne), masła (mango, shea i inne) i olejki eteryczne. Większość produktów w naszym portfolio jest odpowiednia dla wegetarian.

Zielone zasady ZEWCruelty-free – kosmetyki nie testowane na zwierzętach

Kosmetyki ZEW for men, podobnie jak i wszystkie surowce,
z których korzystamy, w żadnej fazie produkcji nie są testowane na zwierzętach.

Zielone zasady ZEWOgraniczamy plastik w opakowaniach

Wiedząc, ile szkód wyrządza przyrodzie plastik, staramy się ograniczać go w naszych opakowaniach i paczkach. Mydła ZEW for men sprzedawane są w kartonikach, do pakowania naszych olejków używamy szklanych buteleczek, które następnie umieszczamy w kartonowych eko tubach (dla zabezpieczenia buteleczek), kremy i pasty do zębów pakujemy w aluminiowe tuby, które z łatwością poddają się recyklingowi, jako cenny surowiec wtórny. Ograniczamy również zużycie folii do pakowania paczek, w których wysyłamy Wam kosmetyki. Dzięki specjalnej maszynie do nacinania kartonu ponownie wykorzystujemy kartony, które trafiają do nas od dostawców i nimi wypełniamy Wasze paczki. Zgodnie z zasadą RE-USE w ten sposób wspólnie działamy na rzecz ograniczenia odpadów. Docelowo chcemy wyeliminować plastik z naszych opakowań na rzecz papieru, szkła oraz tworzyw produkowanych z bio surowców.

Zielone zasady ZEWLess waste

W duchu zero waste oferujemy wysokiej jakości maszynki do golenia z wymiennymi żyletkami, które będą Wam służyć przez lata. Rezygnacja z plastikowych, jednorazowych maszynek, które szybko lądują w koszu na śmieci, to prawdziwa ulga dla Ziemi. Nowa formuła mydeł do brody została tak zbilansowana pod kątem pienistości mydła, aby przy spłukiwaniu zużywać jak najmniej wody. Jednym z naszych sztandarowych produktów jest naturalne mydło 3w1 do twarzy, ciała i włosów z węglem drzewnym, które regeneruje, wzmacnia i chroni męską skórę przed czynnikami zewnętrznymi i dzięki łączeniu w sobie funkcjonalności żelu pod prysznic, mydła do twarzy oraz szamponu do włosów ogranicza wytwarzanie niepotrzebnych odpadów. Pracujemy nad kolejnymi praktycznymi produktami o wielofunkcyjnym zastosowaniu.

Zielone zasady ZEWPrzyjazna środowisku produkcja

Stawiamy na takie rozwiązania i standardy w produkcji, które ograniczają jej niekorzystny wpływ na środowisko. Energooszczędność, produkcja zgodna z normami ISO, niemarnowanie surowców, a w ostatnim czasie także zmiana w sposobie wytwarzania mydeł z wylewania do forem na prasowanie, dzięki czemu zużywane jest mniej wody – to przykłady naszego odpowiedzialnego podejścia do kwestii środowiskowych na etapie produkcji.

Zielone zasady ZEWLokalność i promocja polskiej przyrody

Wszystkie nasze kosmetyki produkujemy w Polsce, we współpracy z polskimi laboratoriami, na bazie własnych receptur i specjalistycznych badań. Akcesoria produkowane są dla nas przez zaufanych partnerów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszystkie przechodzą kontrolę jakości, aby spełniały wysokie standardy wykonania. Jako marka wyrosła z inspiracji naturą z dumą promujemy polskie przyrodnicze skarby – co roku w sercu Bieszczad, w Cisnej, odbywa się Festiwal ZEW się budzi, którego ZEW for men jest głównym sponsorem.

Zielone zasady ZEWMałymi krokami w kierunku dużych zmian

Ekipa ZEW for men cały czas poszukuje nowych, jeszcze korzystniejszych dla środowiska naturalnego rozwiązań. Dbając o Ziemię chcemy eliminować zbędne odpady, korzystać z przyjaznych środowisku opakowań i tworzyć produkty w duchu zero waste. Chcemy zaskakiwać Was kolejnymi eko nowościami – małymi krokami idziemy w kierunku dużych zmian! Mamy nadzieję, że będziecie w tej drodze z nami!