Męskie pasje: Jak ukryć wysokie czoło i zakola?

Męskie pasje: Jak ukryć wysokie czoło i zakola?

Mężczyźni muszą często dawać sobie radę z takimi problemami jak siwizna, ale też wypadanie lub przerzedzanie się włosów i zakola. Odpowiednia pielęgnacja wzmocni włosy, a dobrana przez stylistę fryzura pozwoli optycznie ukryć zbyt wysokie czoło. Przygotowaliśmy kilka porad – zobacz, jak zadbać o włosy i jakie triki pomogą sprawić, że zakola staną się mniej widoczne.

Męski problem – łysienie i przerzedzanie się włosów

Utrata włosów dość często dotyczy młodych mężczyzn. O przedwczesnym łysieniu i przerzedzaniu włosów najczęściej decydują czynniki genetyczne. Zakola mogą pojawiać się już u panów po 20. roku życia, choć najczęściej stają się problem przed pięćdziesiątką. Stopniowa utrata włosów nazywa się łysieniem androgenowym. Cechą uwydatniającą zakola jest wysokie czoło, czyli wysoko zaczynająca się linia włosów.

Są jednak sposoby, by zadbać o włosy i ich porost, wzmocnić je od środka, a także sprawić, że staną się mocniejsze i zadbane. Sprawdź, jak je pielęgnować, a także zobacz, jakie fryzury pozwolą ukryć różne wady.

Pielęgnacja włosów – jakie kosmetyki stosować?

Wielu panów stara się walczyć z procesem utraty włosów, stosując różne zabiegi i kosmetyki do włosów. Co możesz zrobić, aby poprawić ich kondycję? Przede wszystkim myj je regularnie odpowiednim szamponem 2w1 z odżywką ZEW for men albo mydłem z węglem drzewnym.

Opracowane specjalnie do włosów produkty oczyszczą zarówno kosmyki, jak i skórę głowy. Szampon z odżywką zawiera aż sześć skoncentrowanych składników aktywnych, które odżywiają, nawilżają, wzmacniają i regenerują włosy, a także dodają im połysku i sprężystości oraz ułatwiają ich rozczesywanie. Produkt zawiera m.in. węgiel drzewny z Bieszczad, który ma silne działanie przeciwłupieżowe i detoksykujące.

Fryzury dla panów z wysokim czołem

Możesz też nie zastanawiać się nieustannie, jak ukryć zakola, lecz zastanowić się, które męskie fryzury pomagają odzyskać dobry wygląd, a z nim także pewność siebie. Dobry stylista fryzur pomoże zmniejszyć kompleksy i dobrać odpowiednią fryzurę, a także doradzi, jakich kosmetyków do stylizacji warto używać, m.in. pomady, wosku czy glinki.

Krótkie cięcie

Najprostszym sposobem na powiększanie czoła jest obcięcie włosów – sprawdzi się m.in. klasyczna fryzura jeżyk.

Grzywka zachodząca na czoło

Odpowiednich fryzur z grzywką zaczesaną na czoło jest wiele. Fajnie ukrywa pogłębiające się zakola. Wybór konkretnej zależy od kształtu twarzy i jej rysów.

Fryzura dodająca objętości

Dobrym pomysłem jest także fryz nastawiony na dodanie Twoim włosom objętości. Pomoże w tym glinka do włosów z olejem konopnym ZEW for men. Pomaga uzyskać naturalny wygląd fryzury, dodaje im objętości i gwarantuje całodniowe utrwalenie włosów. Zawiera odżywcze oleje: konopny oraz rycynowy, które dbają o odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy. Z kolei glinka kaolin działa przeciwłupieżowo i wzmacnia włosy.

Przemyślane cięcie

Dobry stylista potrafi ukryć powiększające się czoło innymi elementami fryzury, które mają odwracać uwagę od wysokiego czoła. Włosy średniej długości można ułożyć w ten sposób, by linia czoła była mniej wyraźna.

Często wystarczy jedynie kilka modyfikacji uczesania. Na przykład możesz pasma grzywki wyciągnąć na czoło i utrwalić je żelem albo użyć wosku ZEW for men do ich zdefiniowania. Pomadą ZEW for men z węglem drzewnym możesz dodać im połysku. To produkt przeznaczony dla posiadaczy krótkich i cienkich włosów.

Długie włosy w koński ogon

Krótkie cięcie nie każdemu musi odpowiadać. Część panów nie chce ścinać długich włosów. Można je zebrać nisko przy szyi i związać w koński ogon. Wtedy uwaga skupia się na twarzy.

Udostępnij tę treść