Męskie rozkosze: Czego mężczyźni szukają w kobietach?

Męskie rozkosze: Czego mężczyźni szukają w kobietach?

Każdy ma swój gust i nie da się określić jednego ideału kobiety. Jest jednak wiele kobiecych cech, które można uznać za uniwersalne – to one działają na mężczyzn. Przekonaj się, czy Twoja wymarzona Druga Połówka też powinna mieć większość z nich. 

Czego mężczyźni szukają u potencjalnej partnerki? 

Oczywiście każdy facet może szukać czegoś innego – dziewczyny na jedną noc, partnerki do związku bez zobowiązań albo żony. Każdą z nich cechuje coś innego. W tym zestawieniu znajdują się te cechy, które powinna mieć po prostu idealna dziewczyna. Sprawdź, jakie cechy i zachowania są najbardziej doceniane przez mężczyzn i porównaj, czy Tobie też na nich zależy i czy tego szukasz w partnerce. 

Naturalność 

Wydawać by się mogło, że dojdą tu do głosu liczne stereotypy, tymczasem panowie bardzo cenią naturalną atrakcyjność kobiet. Nie ma co ukrywać, że wygląd ma znaczenie i zwykle zwraca naszą uwagę. Naturalna dziewczyna, mająca zdrowe i lśniące włosy, zadbaną cerę i paznokcie przyciąga spojrzenia.  

Możesz oczywiście wykonać lekki makijaż czy koloryzować włosy, ale umiar jest w tym przypadku na wagę złota. Przede wszystkim kobieta powinna wyglądać ładnie bez wielogodzinnych przygotowań. Panowie też dbają o siebie i podstawową higienę, chętnie sięgają po męskie kosmetyki do twarzy, ciała, włosów czy zarostu, ale ważne, by nadal wyglądać naturalnie.  

Pozytywne usposobienie i nastawienie do świata 

Kobiety o optymistycznym usposobieniu, z uśmiechem na ustach, przyciągają panów wyjątkowo! Nie chodzi o infantylny uśmieszek czy chichot, lecz pozytywny nastrój i szczery uśmiech. Panie, które nie narzekają na wszytko i nie martwią się na zapas, lecz starają się patrzeć na świat realistycznie i pozytywnie, punktują na dzień dobry. Warto zatem częściej zakładać różowe okulary. 

Taka kobieta działa na partnera w kojący sposób. Ważne, by nie przejmowała się wszystkim, co jej dotyczy – nie brała sobie do serca każdej krytycznej uwagi. Fochy to jedna z głównych rzeczy, których faceci nie lubią. Chętniej otaczamy się przecież uśmiechniętymi osobami, o pozytywnym nastawieniu, chętniej spędzamy z nimi czas na wspólnych wyprawach z plecakiem czy… na randkach 

Troskliwość, empatia i opiekuńczość 

Każdy mężczyzna lubi czuć się jak macho – silny i świetnie radzący sobie z emocjami. Czasami jednak to tylko poza i ucieczka przed strachem. Opiekuńczość to cecha, której panowie zdecydowanie szukają. Kobieta, która nie wyręcza w obowiązkach, ale wspiera na co dzień i sprawia, że facet będzie czuł się pewny siebie i doceniony, to ideał.  

Empatia z kolei pozwala kobietom na współodczuwanie emocji i lepsze zrozumienie sytuacji. Kobieca wrażliwość i wyrozumiałość na zmiany nastroju oraz chęć wysłuchania czynią z nas niemal ideały. Takie cechy pozwalają być oparciem, sprawiają, że wspólne życie staje się łatwiejsze. 

Otwartość 

Pamiętasz to powiedzenie, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus? Można odnieść wrażenie, że czasami mówią w dwóch innych językach. Panie mówią więcej, budują dłuższe wypowiedzi, dużo analizują i opisują różne sytuacje ze szczegółami oraz… owijają w bawełnę, wysyłając różne sygnały.  

Panowie są zwykle bardziej konkretni, dlatego nie chcą się domyślać różnych rzeczy, które zrobili źle – wolą, by kobiety zakomunikowały im to bez ogródek. Komunikatywność oraz otwartość znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dla mężczyzn znacznie mają jasne komunikaty i zdolność do konkretnego wyrażania się. To kluczowa kwestia, bo przecież macie rozmawiać ze sobą całe życie! 

A które cechy charakteru drażnią mężczyzn? Najbardziej zraża ich do kobiet zrzędliwość, skłonność do robienia fochów i awantur, niedomyślność, kłótliwość, krytykanctwo i podejrzliwość. 

Udostępnij tę treść