Męskie podróże: Jak wypocząć podczas kilku wolnych dni?

Męskie podróże: Jak wypocząć podczas kilku wolnych dni?

Piątek po 16. Wychodzisz z pracy i szybko ruszasz… no właśnie, gdzie? Do domu, w góry, nad jezioro, do rodziny? Weekend to czas relaksu. Sprawdź, jak go w pełni wykorzystać, by odpocząć.

Kilka dni wolnych to niewiele, nie oszukujmy się. Mimo wszystko można je umiejętnie wykorzystać, by trochę się zresetować. Nie trzeba jednak zawsze odpoczywać długo – ważne, że naprawdę stawiasz wtedy na relaks i robisz regularnie takie przerwy od pracy. Korzystaj z weekendów i urlopów, odpoczywaj i nabieraj sił. Potrzeb swojego organizmu nie można ignorować, bo skutkiem może być nawet wyczerpanie emocjonalne i fizyczne. Jak temu zaradzić?

Pracy powiedz NIE

Gdy jesteś na urlopie, odetnij się od spraw zawodowych. Wyłącz służbowy telefon i laptop, nie odczytuj wiadomości i ustaw autoresponder. Zaplanuj pracę tak, by móc wypocząć. Szybko zapomnisz o zawodowych obowiązkach i wrócisz do nich z nową energią już po 2–3 dniach. Jeśli tego nie zrobisz i nie będziesz odpoczywać ani wysypiać się w trakcie urlopu, nadwyrężysz rezerwy energii. Jeśli na co dzień nie potrafisz odpoczywać, kilka wolnych dni będzie dla Ciebie na wagę złota.

Pozwól sobie na przyjemność już w piątek

Nie wracaj po pracy prosto do domu. Wybierz się na piwo z kumplem, długi spacer z psem lub na wspólną kolację z dziewczyną. Możesz też od razu wyruszyć, nie tracąc czasu, na kilkudniowy urlop. Zadbaj o odpowiedni balans między relaksem a aktywnością. To czas na naładowanie baterii!

Planuj urlop w zgodzie ze sobą

Jedni wolą wypoczynek aktywny, drudzy spokojny i leniwy, jedni wolą spędzać go samotnie, inni w towarzystwie. W czasie wolnym rób to, na co masz ochotę, bo to najlepsza recepta na efektywny wypoczynek. Planowania nie powinno rozpoczynać się od zastanawia się nad oczekiwaniami partnerki, dzieci, rodziców czy jeszcze innych osób. W końcu jedną z najwspanialszych cech u drugiego człowieka jest poszanowanie jego prawa i potrzeby odpoczynku oraz podarowanie mu swobody.

Trochę sportu

Jeśli stawiasz na bierny wypoczynek, też zaplanuj nieco sportowych aktywności – wybierz się na przejażdżkę rowerową, pobiegaj w parku lub lesie albo idź na basen. Część panów preferuje relaks w czystej postaci – jak sauna, masaże lub plażowanie, ale większość jednak nie potrafi obejść się bez odrobiny sportu. Dotlenienie jest ważne – spędzanie czasu na świeżym powietrzu dobrze wpływa na samopoczucie i poprawi jakość Twojego snu.

Zaplanuj wyprawę

Sam lub z kumplami możesz też wybrać się na kilkudniowy wypad – w góry, pod namiot lub nad jezioro. Spakuj plecak na krótkie wyprawy ZEW for men, lnianą kosmetyczkę z niezbędnymi przyborami i kosmetykami (jak krem do twarzy, maszynka do golenia, szczotka do brody itd.), kubek na kawę lub herbatę, a także akcesoria niezbędne w miejscu, do którego się wybieracie.

Czas tylko dla siebie

Jeśli w tygodniu nie masz możliwości ani czasu, by pobyć sam na sam ze sobą, piątek lub weekend to idealna pora. Jeśli czujesz, że tego potrzebujesz – odpuść wszystko inne. Daj sobie czas na bycie tylko ze sobą. Posłuchaj muzyki, poczytaj książkę, obejrzyj film albo zamów ulubione jedzenie i odpocznij od ludzi, jeśli czujesz, że tego potrzebujesz. Możesz wykorzystać ten czas na pożyteczne czynności – zadbaj wtedy o włosy lub brodę z zestawami ZEW for men, uporządkuj rzeczy w szafie albo umyj samochód.

Udostępnij tę treść