Domowy Barber ZEW

Domowy Barber ZEW

Domowe sposoby na pielęgnację zarostu i włosów? Wiemy jak to zrobić dobrze! Salony barberskie ponownie otwarte, ale tipy ze wspólnej akcji ZEW for men i Kajo Szweda przydadzą się nie tylko podczas domowego survivalu.

#domowybarberZEW to proste sposoby na to by Twoja skóra, włosy czy zarost wyglądały zdrowo i dobrze w każdych warunkach.

PIELĘGNACJA

Pamiętaj wszelkie zabiegi zaczynaj od mycia rąk. Najlepiej, jeżeli wykorzystasz do tego mydło aseptyczne. Zawarte w nim srebro koloidalne ma działanie antybakteryjne, a dodatkowe składniki nawilżają i odżywiają. Poczułeś już ZEW czystych rąk, więc czas na mycie twarzy. Nie zapominaj o gorącej wodzie i oczywiście mydle. Wśród produktów ZEW for men znajdziesz mydła z węglem drzewnym o składzie idealnie dostosowanym do pielęgnacji skóry twarzy – regulujące wytwarzanie sebum. Mydło do brody i wąsów zmiękcza zarost, odżywia go i nawilża. Odpowiednio spienione w ciepłej wodzie mydło wmasuj w zarost, poczuj świeżość i pozbądź się bakterii. Przygotowując brodę to golenia warto jest na kilka minut przyłożyć do twarzy wilgotny ciepły ręcznik.

Na Instastories ZEW for men Kajo Szwed, założyciel Towarzystwa regularnie podpowiadał, co robić, żeby pielęgnacja zarostu i fryzury przypominała tę prosto z salonu.

BRODA

Podstawowa pielęgnacja brody jest niezwykle prosta. Po umyciu zarostu użyj kartacz do brody i dokładnie, powolnymi ruchami z góry do dołu wyczesz zarost. W ten sposób pozbędziesz się martwego naskórka i zapewnisz sobie masaż twarzy. Później rozetrzyj w dłoniach kilka kropel balsamu ZEW for men i masuj skórę twarzy i zarost. Właśnie zapewniłeś sobie idealnie utrzymaną brodę przez cały dzień.

Z czasem włosy na brodzie rosną i trzeba nad nimi zapanować. Trymowanie ma kilka podstawowych zasad. Przede wszystkim maszynka powinna iść pod włos. Po drugie idealna linia zarostu zaczyna się od pekaesu złamanego do kącika ust. Oczywiście trzeba ją odpowiednio wyrównać pilnując, żeby przebiegała możliwie prosto. Bardziej skomplikowana jest linia na szyi. Żeby ją wyznaczyć zacznij od przyłożenia palca nad jabłkiem Adama. Doskonale! Od tego punktu wyznacz linię lekkim półkolem w kierunku ucha – im bardziej symetrycznie to zrobisz, tym lepiej! Z wąsami jest najłatwiej – przytnij je do linii ust. Może być w tym pomocny grzebień, ale najważniejszym narzędziem jest cierpliwość.

GOLENIE NA ZERO

Do tego niezbędne będzie mydło do golenia ZEW for men i zestaw Wet Shaving Set. Na ciepłe i wilgotne włosy kolistymi ruchami pędzla nałóż mydło. Ważne, żeby dotarło do każdego zakątka zarostu, a jeżeli piana wyschnie, to trzeba ją nałożyć ponownie. Ruchy żyletki powinny być krótkie, zdecydowane i zawsze z włosem.

WŁOSY

Niezależnie od tego, czy wychodzisz z domu czy stosujesz ścisłą kwarantannę lepiej jest utrzymać stałe nawyki – eleganckie i zacne uczesanie.

Zaczynamy od mycia włosów, podczas którego świetnie sprawdzi się mydło ZEW for men z węglem drzewnym z Bieszczad. Wzmacnia włosy i przyspiesza ich regenerację. Podstawą idealnej fryzury jest suszenie. Ciepłe powietrze rozchyla łupinę włosa, co pozwala nadać im odpowiedni kierunek. Trzeba pamiętać o właściwej kolejności suszenia dostosowanej do fryzury, którą chcemy osiągnąć. Żeby ułożyć włosy do tyłu zacznij od boków, przejdź do tyłu, wysusz koronę i na końcu przód – strumień powietrza najlepiej jest trzymać w kierunku, w jakim chcemy ułożyć włosy. Jak podnieść przód włosów? Musimy podbić włos i wysuszyć całą grzywkę w kierunku przeciwnym do zaczesania.

Do wykończenia użyj pomady ZEW for men z lekkim połyskiem. Rozprowadź ją w dłoniach i nałóż w tej samej kolejności: boki, tył, korona, przód. Do rozczochranych włosów idealnie sprawdzi się glinka. Przez swoją elastyczność zapewnia super fryzurę przez cały dzień. Ostatni element to poprawki z wykorzystaniem grzebienia lub rollera.

Udostępnij tę treść