Męskie pasje: SPA nie tylko dla kobiet…

Męskie pasje: SPA nie tylko dla kobiet…

„Mężczyzna nie musi być piękny. Powinien być nieco ładniejszy od diabła” – tak mawiały nasze babcie, cytując Marka Krajewskiego. Kanony męskiej urody zdecydowanie się jednak zmieniły i dzisiaj nikogo nie dziwi, że panowie korzystają z zabiegów kosmetycznych, masaży relaksacyjnych, usług barberów czy seansów w saunie. 

SPA dla mężczyzn – sposób na relaks i urodę

Coraz więcej panów korzysta z usług SPA. Dużą popularnością cieszą się różne masaże i seanse w saunie, relaksacyjne kąpiele i zabiegi pielęgnujące brodę, twarz i ciało. Historia łaźni czy masażu sięga starożytności i przed laty to mężczyźni korzystali z tych form relaksu… 

Zabiegi kosmetyczne dla panów 

Najpopularniejsze zabiegi dedykowane mężczyznom to m.in.  

  • peeling kawitacyjny twarzy (złuszczenie naskórka, oczyszczenie i wygładzenie cery), 
  • zabieg odmładzająco-rozświetlający na okolice oczu, 
  • spa dłoni (pielęgnacja, peeling i masaż dłoni). Zabieg ma odżywić i nawilżyć, oczyścić z martwego naskórka i nadać skórze świeżego i promiennego wyglądu). Preparaty antybakteryjne mogą sprawiać, że skóra słoni staje się sucha – sięgaj po żel antybakteryjny ZEW form men z dodatkiem aloesu, który ma właściwości nawilżające i łagodzące, 
  • manicure. W powszechnym przekonaniu zadbane paznokcie dodają mężczyźnie klasy, dlatego warto o nie zadbać, 
  • mezokoktajl odżywczy wprowadzony masażerem z funkcją ultradźwięków, 
  • terapia fototonowa (efekt ujędrnienia, odmładzanie skóry, poprawa kolorytu skóry, nadaje cerze młodego i zdrowego wyglądu), 
  • relaksujący masaż twarzy (nawilżenie, regeneracja i odmłodzenie skóry, pobudzenie mikrocyrkulacji). 

Największą popularnością wśród zabiegów kosmetycznych są zabiegi pielęgnujące na twarz. Możesz wybrać się profilaktycznie lub z konkretnym problemem – jak trądzik czy nieestetyczne przebarwienia. Musisz wiedzieć, że skóra twarzy panów różni się od skóry twarzy pań – przede wszystkim jest grubsza i bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Ważne, by cera otrzymywała niezbędne składniki odżywcze, był nawilżona i zabezpieczona, a pozostanie gładka, zdrowa i pełna blasku.  

Warto skorzystać z porad i usług profesjonalnej kosmetyczki, a także samodzielnie wykonywać proste zabiegi w zaciszu domowym. W codziennej pielęgnacji używaj m.in. multi-zadaniowego kremu do twarzy dla mężczyzn ZEW for men z czarną hubą. Krem szybko się wchłania, zapewnia długotrwałe działanie odżywiające, nawilżające i regenerujące, poprawia elastyczność skóry. Jest bogaty w cenne składniki aktywne, m.in. czarną hubę o działaniu antyoksydacyjnym i łagodzącym podrażnienia. 

Masaże

Masaże wpływają korzystnie na cały organizm – zarówno na ciało, jak i samopoczucie. Połóż się wygodnie na ręczniku i oddaj chwili relaksu. Przyśpieszają krążenie krwi, zwiększają tempo przemiany materii, wspomagają dotlenienie tkanek. Świetnie działają też na mięśnie – po ciężkim treningu masaż albo kąpiele w saunie wpływają na mięśnie rozluźniająco. Są dobrym przygotowaniem do wysiłku oraz odpoczynkiem po zakończeniu ćwiczeń – mogą też zapobiec kontuzjom. 

Wyjątkowo popularny jest masaż relaksacyjny pleców aromatycznymi olejkami redukuje napięcie fizyczne i ból, znakomicie relaksuje, poprawia stan i wygląd skóry, usprawnia krążenie krwi i limfy, a także rozluźnia mięśnie. Do wyboru jest jednak zdecydowanie więcej różnych usług – jak masaże lecznicze (np. przy bólach karku), masaże sportowe, shiatsu, szwedzkie, tajskie, gorącymi kamieniami czy tkanek głębokich.  

Masaż szwedzki

To rodzaj masażu relaksacyjnego. Masażyści wykonują długie, posuwiste ruchy, ugniatają mięśnie pleców i wykonują ruchy kołowe, by rozluźnić napięte mięśnie. Efektem jest redukcja napięcia i poprawa krążenia. 

Masaż sportowy

Dedykowane osobom aktywnym fizycznie. Ich celem jest uśmierzenie dolegliwości, pomagają w regeneracji w razie kontuzji. Zapewniają większy zasięg ruchu i krótszy czas regeneracji po treningach. Jeśli często uprawiasz sport i chcesz zadbać o swoje ciało i utrzymać je w dobrej kondycji, na masaż sportowy powinieneś wybierać się regularnie. 

Masaż dla pary

Możesz też wybrać się z partnerką lub partnerem na wspólny masaż. Najczęściej jest to masaż szwedzki relaksacyjny lub masaż gorącymi kamieniami. To pomysł na prezent i przyjemna forma spędzenia czasu z Drugą Połową.  

Barber, czyli SPA dla brody

Z usług barbera korzysta wielu panów, którzy z dumą noszą pokaźną brodę. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalisty albo zadbać o nią samodzielnie. Wystarczy, że skompletujesz niezbędne akcesoria, wykażesz się cierpliwością i będziesz regularnie wykonywał odpowiednie zabiegi, a Twoja broda będzie prezentowała się nienagannie.  

Do golenia zainwestuj w zestaw Domowy Barbershop, który obejmuje maszynkę i pędzel do golenia, elegancki stojak, miseczkę oraz naturalne mydło do golenia z węglem z Bieszczad. Mydło ZEW for men zostało nagrodzone w Plebiscycie Produkt Roku 2020 Men’s Health – wybór czytelników Men’s Health w kategorii „Golenie”. W świeżo przyciętą brodę wmasuj wysokiej jakości kosmetyki, specjalnie dobrane do rodzaju włosa i skóry twarzy.  

Polecamy też m.in. trymer, roller do brody, szczotkę do brody z włosiem z dzika oraz czyścik do niej, olejek do brody z olejem konopnym, a także naturalny balsam do brody z węglem drzewnym ZEW for men oparty na nowej formule. Ma właściwości detoksykacyjne, bakteriobójcze i oczyszczające, a dzięki zawartości naturalnych olejów nawilża i nabłyszcza.  

Sauna i kąpiele relaksacyjne

O korzyściach z korzystania z sauny oraz kulturze zachowania się podczas takich seansów przygotowaliśmy osobny artykuł. Korzystanie z sauny to rytuał i wymaga przygotowania oraz przestrzegania kilku reguł, z którymi zapoznasz się tutaj. Musisz zabrać m.in. dwa ręczniki, mydło do ciała i twarzy pod prysznic oraz wodę do picia.   

To jeden z zabiegów prozdrowotnych, z których chętnie korzystają także panowie – m.in. po ciężkim dniu, treningu w siłowni czy po pływaniu. To starożytny rytuał, który oczyszcza organizm, relaksuje, dodaje energii, przywraca witalność i dobry nastrój.  

W saunie temperatura ciała podnosi się o 2-3ºC. Zaczynamy się pocić, co ma pozytywny wpływ na nasz organizm. W ten sposób pozbywamy się toksyn – m.in. wolnych rodników, lotnych związków organicznych i pestycydów. Regularne (mniej więcej 3 razy w tygodniu) kąpiele w saunie sprzyjają detoksykacji.  

Musisz jednak pamiętać, że saunowanie to cały rytuał składający się z kilku etapów – przed sauną musisz wziąć prysznic, w trakcie seansu robić przerwy na schłodzenie ciała (m.in. zimny prysznic, basen), a po wyjściu z niej zmyć pot wodą, by na pewno pozbyć się szkodliwych substancji. 

Dzisiaj większość zabiegów SPA sprawdzi się też dla panów, są też usługi dedykowane przede wszystkim mężczyznom i dostosowane do męskich potrzeb. Panowie mogą korzystać m.in. z sauny, siłowni, masażu. Przez stereotypy i uprzedzenia panów w SPA jest nadal mniej niż pań, ale różnica ta coraz bardziej się zaciera.  

Udostępnij tę treść